{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "other" }
{ "type": "gtmStart" }
İADE & İPTAL

Siparişimi iptal edebilir miyim?


Evet, siparişin paketlenmediyse iptal edebilirsin. Siparişini iptal etmek için Siparişler'imden iptal etmek istediğin siparişi seç ve "İptal Et" seçeneğine tıkla. İptal etmek istediğin ürünü seçtikten sonra iptal nedenini girerek siparişini iptal edebilirsin. Siparişindeki ürünün hazırlık aşamasında fatura kesilmesi durumunda veya kargo sürecinde olduğunda iptal edilemez, ancak bu durum iade hakkının kullanımına engel teşkil etmemektedir. Bu durumda kargoyu teslim aldıktan sonra iade koşulları kapsamında Yurtiçi Kargo firmasıyla geri göndererek iade edebilirisin.


Ürünlerimi nasıl iade edebilirim?


houseofsuperstep.com'dan aldığın kullanılmamış ürünler için 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsin. Bu süre ürünün sana teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiğin tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü geri göndermen gerekmektedir.


İade adımları


1) "Hesabım" bölümünden “Siparişlerim'e“ tıkla

2) “Sipariş detay” butonuna tıklayarak siparişinin detaylarını görüntüle

3) Kolay iade butonuna tıkla

4) İade edilecek ürün ve iade nedenini seç. Birden fazla ürün satın aldıysan iade edilecek ürünleri de seçmen gerekir

5) Ekranda çıkan iade kargo kodunu not al. İade kargo koduna siparişlerim sayfasından ulaşabilirsin

6) İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyup ister en yakın Yurtiçi kargo şubesine götür ister adresinden kuryeye teslim et


Kurye Nasıl Talep Edilir?


İster Yurtiçi Kargo'nun 444 99 99 numaralı telefonu arayarak kurye talep edebilir, istersen de   bağlantıya tıklayarak, karşına çıkan kurye talep formunu doldurarak kurye talebinde bulunabilirsin.


Kurye Talep Formu Nasıl Doldurulur?


1) Açılan sayfadaki senden talep edilen bilgileri gir

2) Vermiş olduğun cep telefonuna gelen doğrulama SMS'ini karşına çıkan ekrana gir

3) Paket Bilgileri bölümünü doldur

4) Kurye Çağır butonuna bas

5) Aynı gün ya da ertesi gün Yurtiçi Kargo seni arayarak kuryenin adresine geleceği zamanı iletir


İade edilmek istenen ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir. İade işlemlerinde, ürünleri faturası veya irsaliyesi ile birlikte göndermelisin. Satın almış olduğun ürünler kullanılmış, yıpranmış veya yıkanmış bir şekilde gönderildiğinde, iade işlemi yapılmamaktadır.


Ne kadar süre içinde ürün iade edebilirim?


houseofsuperstep.com'dan  aldığın kullanılmamış ürünler için 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsin. Bu süre ürünün sana teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiğin tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü geri göndermen gerekmektedir.


Hangi ürünlerin iadesi yapılamaz?


Mesafeli Satış Yönetmeliği kapsamında öngörülen durumları sınırlandırmamak kaydı ile aşağıdaki ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz:


a)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler.

b)Tesliminden sonra ambalaj ,bant ,mühür ,paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.


İade edeceğim ürün için kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?


Ürün iadeni ücretsiz gerçekleştirmek için ürününü kolay iade adımlarını takip ederek Yurtiçi kargo ile bize göndermen yeterli.


Faturamı kaybettim, nasıl iade yapabilirim?


E-posta adresine gönderilen e-fatura ile ürünlerini iade edebilirsin.


İade/iptal ettiğim ürünün ücret iadesi ne zaman yapılacak?


Ürün iadesi yaptığın zaman, “ürün inceleme” biriminden kabul onayı alındıktan sonra, para iadesi işlemi sipariş ödemesinde kullandığın kartına gerçekleştirilir. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.


House of Superstep sanal mağazadan aldığım bir ürünü değiştirebilir miyim?


Almış olduğun ürünü kullanılmamış olması kaydıyla House of SuperStep mağazalarından aynı ya da aradaki fiyat farkını ödeyerek daha yüksek fiyatlı ürünler ile değiştirebilirsin.


İade sürem doldu, ürünleri iade edebilir miyim?


houseofsuperstep.com'dan aldığın kullanılmamış ürünler için 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilirsin. Bu süre ürünün sana teslim edildiği tarihten itibaren başlar.


Cayma hakkınızı kullandığınıza ilişkin bildirimi yönelttiğiniz tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü geri göndermeniz gerekmektedir. Öngörülen süre içerisinde cayma hakkınızı kullanmanız gereklidir. Aksi halde cayma hakkının kullanımı mümkün olmayacaktır